Seria ORGANIC to nasze najnowsze produkty stworzone specjalnie dla Twojego malucha. 

Do produkcji ubranek z serii ORGANIC używamy tylko sprawdzonych dzianin posiadających certyfikaty świadczące o ich naturalnym pochodzeniu.

I tak właśnie rozpoczęliśmy przygodę z bawełną organiczną. Postaramy się opowiedzieć Ci czym ona jest i dlaczego ubranka z serii ORGANIC są tak dla nas ważne.

 

Po pierwsze - dziecko!

Ubranka wykonane z bawełny organicznej są niezwykle przyjazne dziecku. Bawełna pozyskana w sposób naturalny nie posiada w sobie barwników, substancji chemicznych, które mogą powodować alergie.

Dzianina z której uszyliśmy nasze ubranka jest wolna od chemii oraz dodatkowych włókien syntetycznych. Czysta bawełna organiczna jest zdrowa dla Twojego malucha. W porównaniu do tradycyjnej bawełny, ta oddycha. 

Zawarte w naszej dzianinie jony srebra czyni ją nie tylko antyalergiczną, ale i antybakteryjną. 

Serię ORGANIC szczególnie polecamy maluszkom ze skłonnościami do podrażnień czy atopowego zapalenia skóry.

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 Po drugie - jakość! 

Ubranka wykonane z bawełny organicznej różnią się od tych wykonanych z bawełny konwekcjonalnej. Podstawową różnicą pomiędzy tymi surowcami jest trwałość. Włókna z której powstała bawełna organiczna nie zostały osłabione procesami chemicznymi.

Trwałość bawełny organicznej gwarantuje także jest sposób wykonania. Specjalne metody tkania jej o wiele gęściej niż konwekcjonalnej zwiększają jej żywotność. Dzianina ta nie przeciera i nie drze się tak łatwo jak jej siostra pozyskana w sposób tradycyjny.

Ponadto na plantacjach bawełny organicznej nie używa się pestycydów i sztucznych nawozów - to też wpływa na jakość włókien pozyskiwanych naturalnie. 

 

Po trzecie - środowisko!

Produkcja bawełny organicznej to proces w pełni naturalny. Uprawa odbywa się bez użycia środków chemicznych, pestycydów czy sztucznych nawozów. 

Ekologiczna produkcja bawełny zużywa mniej wody niż standardowa i emituje znacznie mnie CO2 do atmosfery.

Dzięki temu produkty z bawełny organicznej nie tylko są bezpieczne dla dziecka, ale i ekologiczne. 

 

Przecież 
nikomu innemu
nie zostawimy ziemi
jak naszym dzieciom!

 

Ubranek z serii Organic szukaj w dobrych sklepach z odzieżą dziecięcą na terenie całego kraju.


Jeśli jesteś zainteresowany włączeniem ubranek z serii Organic do swojego asortymentu - zapraszamy do konataku z naszymi handlowcami.

 

Po czwarte - człowiek!

Na plantacjach bawełny organicznej muszą być poszanowane prawa człowieka i pracownika. Takie plantacje są ściśle kontrolowane. I na ich podstawie przyznaje się certyfikaty m.in. GOT's.

Dzięki temu pracownicy otrzymują godną zapłatę , a proceder wykorzystywania dzieci do pracy nie ma miejsca. 

Dzieci mają czas na dzieciństwo!

Wszelkie prawa zastrzeżone: Mrofi | 2019